Thursday, December 22, 2011

--> Noolegrupp osaleb näitusel TOIT Võru Linnagaleriis
Eesti kunstnike ühisnäitus "Toit" avamine 20.12 kell 18.00

Osaleb üle 60. kunstniku: Liive Koppel, Tiiu Kirsipuu, Andrus Raag, Margot Kask, Aleks Kase, Anna Hints, Tanel Tolsting, Meiu Münt, Mall Nukke, Kalli Kalde, Laura Vähi, Noolegrupp jt.

Tänavu arvatakse maakera inimpopulatsi
oon ületavat seitsme miljardi piiri ja see paneb mõtlema, kui palju meid maa peale ära mahub. Kui paljusid meie maa suudab varustada joogivee, toidu ja õhuga?
Meie laud annab meile näo. Mida tarbime, saab osaks meist ja vaatab meile peeglist vastu. Inimene on nagu vette visatud svamm, mis keskkonnast küllastub, sulab sellega tegelikult ühte ja lõpuks muutub ise selle keskkonna peegliks, millesse ta on paisatud. Mida me üldse saame inimese juures vaadelda eraldi tema keskkonnast?
Meie tahe on muidugi olla vaba, sõltumatu oma otsustustes, mitte piiritletud meie keskkonna, seaduste ja teiste inimeste arvamustega. Seda pakuvad suurlinnade anonüümsus ja metsade eraldatus. Piiritus, tahte vabadus, kohati aukartus saab tihti me püüdluste sihiks, kuid teadagi on see kahe teraga mõõk, kus peitub oht kaotada oma nägu seda otsides, valguda laiali defineerimatusesse. Inimkeele ehitus lubab konstrueerida põnevaid mõttekontseptsioone millestki ainuomasest, mis jääb alles kui eraldada kõik omadused nagu värv, kuju, raskus jms. On's me otsingutel üldse siht? Kuid kõik-see-aeg me peame toituma ja see protsess polegi nii palju meie tahte suvast sõltuv.

No comments:

Post a Comment